Solengen

Zajímavosti na výstavě Intersolar

Intersolar Mnichov 2023

Začátkem června jsme opět vyrazili do Mnichova na výstavu Intersolar. Statistika návštěvnosti zatím chybí, nicméně z pohledu obsazenosti hal byla letošní výstava ještě rozlehlejší než loňská. Firmy obsadily 16 z 18 dostupných hal, plus na volné ploše byla možnost testování elektromobilů. No a co nás na výstavě zaujalo, jaké se objevily novinky a zajímavosti?

Fotovoltaické panely v mnoha podobách

Stále pokračuje trend maximálního využití všech ploch pro zisk fotovoltaické energie. Prezentace klasických panelů již začala být nudná, a tak jsme se ještě více zaměřili na speciality. Zajímavé byly solární tašky. Vzhledově je nerozeznáte od pálených. Rozdíl je možné najít až při pohledu z spodní strany. Zde jsou nepřehlédnutelné konektory pro jejich propojení.

Solární tašky
Solární tašky s konektory

Jestli Vás tašky neuspokojí můžete vybrat fotovoltaický šindel, celé integrované plochy….

Šindel
Fotovoltaické plochy

Máte malou střechu nebo se Vám již více panelů nevejde? Nemusíte zoufat. Zdá se, že fotovoltaické články bude možné použít všude kolem domu. Příkladem mohou být fotovoltaické okenní rolety, markýzy, “koberce”….

Roleta
Markyza
Koberce

Fotovoltaika již nemusíte schovávat do sklepa

Při našich instalacích doporučujeme zákazníkům umístit střídač do technické místnosti, garáže… Budoucnost však vypadá jinak. Nové střídače a nabíječky můžete instalovat kdekoliv.

Střídač design
Wallbox

Novým trendem jsou bateriová úložiště

Nově se na výstavě objevila hned celá hala věnovaná bateriovým úložištím.  Pomalu se začíná vytvářet celý nový obor energetiky využívající rozdílných cen během dne. Dokážete-li energii odebírat v okamžiku jejího přebytku, můžete za odběr dokonce dostat zaplaceno. Když energii uložíte a prodáte zpět ve chvíli nejvyšší poptávky a ceny, tak můžete dosahovat zajímavých zisků.

Mo6nost otestovat elektromobil

Další velkou zajímavostí byla možnost otestovat vystavené elektromobily. Nechyběla Škoda, velkou prezentaci měl kalifornský výrobce Lucid, ale úplným fenoménem byla prezentace Lotus Eletre. Jenom škoda, že testovací jízda se jaksi nenabízela.

Intersolar

Tak zase příští rok neshledanou

Intersolar 2024