Solengen

Solax Power na výstavě Intersolar

Solax na výstavě Intersolar

Chtělo by se napsat Solax představil novinky. Spíše je však nutné přiznat Solax prezentoval osvědčené řešení založené na loňských střídačích G4 a vlastních bateriích Triple power. Toto má uživatel možnost kombinovat s několika zajímavými prvky.

Zajímavosti v sortimentu Solax Power

Solax Power novinky

První zajímavostí je Solax adapter box. Jednoduchý doplněk Vaší elektrárny umožňující spínání dalších domácí zařízení na základě pokynu střídače. Uživatel může zvolit z několika proměnných, na jejichž základě bude domácí zařízení spouštěno nebo vypnuto. Jedná se zejména o stav baterie, výkon solárních panelů a okamžitou spotřebu domácnosti.

Nemohla chybět dlouho slibovaná Solax nabíječka. Jejím připojením k střídači získáte ve svém telefonu nebo PC úplný přehled nejen o elektrárně, ale i o stavu nabíjení elektromobilu. Při nabíjení můžete volit z několika modů. Rozhodujícím parametrem je jakým způsobem chcete využít energií z solárních panelů a energií distribuční soustavy. Netrpělivě tedy všichni čekáme na první dodávky nabíječek do Evropy.

Kapacitu baterií lze rozšířit až na 46,1 kWh

Solax baterie

U běžných instalací je kapacita baterií omezena na 23 kWh. Tímto však možnosti Solax nekončí. Použitím Solax BMS parallel boxu II můžete kapacitu baterií dále rozšiřovat až na 46,1 kWh.

U velkých instalací je možné propojit několik střídačů a zvýšit výkon zálohy s použitím Solax X3-EPS parallel boxu.