Solengen

Výstava Intersolar propojila fotovoltaický svět

Výstava Intersolar

Od 11. do 13. května probíhala v bavorském Mnichově výstava Intersolar. Jejím hlavním mottem bylo „propojit fotovoltaický obchod“, což se určitě podařilo. Výrobci, dodavatelé, distributoři, projektanti a instalatérské firmy z celého světa měli možnost se seznámit s vývojem a trendy ve fotovoltaice. 

Nemohli chybět všechny renomované značky

Solax Power

Návštěvníci měli možnost se setkat s největšími výrobci fotovoltaických komponentů a jistě odcházeli spokojení. Z výrobců střídačů vystavovaly snad všechny renomované firmy Fronius, Solar Edge, … a samozřejmě nemohl chybět ani náš dodavatel Solax Power.

V části věnované fotovoltaickým panelům bylo nespočet příležitostí spatřit poslední novinky.

Jednoznačným trendem bylo zvyšování výkonu panelů. K vidění byly panely o výkonu až 700 Wp. Jelikož jejich účinnost je téměř shodná s běžnými panely, pak je vyšší výkon dosahován hlavně většími rozměry. Bohužel musíme zklamat naše zákazníky toužící po podobných panelech. Sami dodavatelé přiznávají, že tyto panely na střechu nepatří.

Současně končí doba monotónních panelů na střechách. Dnes mohu plnit funkci fotočlánku i speciální solární tašky vyrobené pro tyto účely. Architekti mnohou ozdobit fasádu panely s zajímavými motivy a barvami. Flexibilní panely lze ohnout, pověsit na balkon. Místo běžného pletiva použít fotovoltaický panel…

Solární tašky
Solární tašky
Fasádní panely
Fasádní panely
Flexibilní panely
Flexibilní panely
Flexibilní panely na balkon
Flexibilní panely na balkon
Panely na plot
Panely na plot